Новинка! CBD BAR – насолода зі спокоєм
Найпопулярніші смаки одноразових сигарет

В журналі «Addictive Behavior» (видання, присвячене дослідженням, пов’язаним з наркотичними залежностями) були опубліковані результати дослідження, які ще раз продемонстрували ефективність та безпеку електронних сигарет та їх роль у допомозі курцям знизити споживання тютюну.

Дослідження під назвою «Електронні сигарети: про користь зниження вживання тютюну і збереженні здоров’я легенів у хронічних курців», було направлено на визначення того, чи вважаються електронні сигарети ефективними і безпечними в підтримці при відмові від куріння.

В дослідження були включені 210 курців у віці 55 років та старше. Вони курили у середньому 10 сигарет не менше 10 років. Їх випадковим чином розділили на три групи: першій групі давали нікотинові електронні сигарети одноразового використання, другій групі давали плацебо (одноразові з 0% вмісту нікотину), а контрольній групі не давали електронні сигарети. Всі учасники прийняли тримісячну програму відмови від куріння, яка включала психологічну програму підтримки, щоб допомогти їм змінити поведінку та підвищити мотивацію кинути палити.

Підсумкові виміри, проведені серед учасників, які не кинули курити на протязі 6 місяців, показали значну різницю в кількості викурених сигарет в день між групами. Перша група (електронні сигарети з нікотином) курила у середньому 11 сигарет в день, друга група (електронні сигарети без нікотину) – курила 14 сигарет в день, в той час як контрольна група курила 13,5 звичайних сигарет.

Серед людей, які все ще курили 6 місяців, ще однією груповою відмінністю була значна різниця у вмісті вуглекислого газу (CO2) в повітрі, що видихається. Вміст CO2 в учасників групи нікотинових електронних сигарет складає 12,0 одиниць, в той час, як середній CO2, який видихається в групі електронних сигарет без нікотину складає 15,3 одиниць, а в контрольній групі (звичайні сигарети) – 16,5 одиниць. З точки зору здоров’я найкращим являється більш низький вміст вуглекислого газу в повітрі, що видихається.

На протязі експериментального періоду проводились проміжні виміри рівня нікотинової залежності за спеціальною методикою. За цим показником також спостерігалися значні відмінності між трьома групами. Середній показник залежності в групі нікотинових електронних сигарет складав 3,12, для групи електронних сигарет без нікотину складала 3,32, а в контрольній групі – 3,59.

При цьому, учасники груп, які вживали електронні сигарети, курили менше, ніж будь-яка інша група та до кінця експерименту 20% з них кинули курити взагалі.

Дані дослідження, свідчать, що вживання електронних сигарет сприяє зменшенню залежності від куріння, полегшує процес відмови від сигарет, зменшує рівень стресу, який відчуває людина, при відмові від куріння.