Найчастіше нікотин асоціюється з курінням. А з тим, що куріння шкодить здоров'ю, згодні всі. Але не всі знають, що причина, чому люди досі не викинули сигарети з рук, - стійка нікотинова залежність. І ще менше людей розуміють, що нікотин не викликає рак легенів і захворювання, пов'язані з курінням.
Ми звикли ставити знак рівності між нікотином і сигаретами, але це не так. Нікотин - природний алкалоїд - міститься не тільки в листі тютюну, а й у ряді інших продуктів: картоплі, томатах, баклажанах. Нікотин міститься навіть в організмі людини: виробляється печінкою і є необхідним для обміну речовин. Крім того, нікотин використовують в медичних і фармакологічних цілях, застосовують в якості болезаспокійливих ліків, засобів для лікування хвороби Паркінсона і Альцгеймера, герпесу і коліту. А все тому, що він здатний зв'язуватися з нервовими рецепторами і підвищувати їх активність.
Доведено, що нікотин володіє протизапальними властивостями і його використовують для лікування судинних порушень у хворих з цукровим діабетом. Питання лише в тому, яким способом і в яких дозах застосовувати речовину. Оскільки повністю нешкідливим нікотин назвати не можна, призначати його в лікувальних цілях повинен лікар.
Також, поширене застосування в медицині - боротьба з курінням. Складно уявити, але саме за допомогою нікотину - причини залежності - і відбувається лікування. Найбільш ефективна стратегія, зарекомендувала себе в світі, - заміщення сигарет альтернативними продуктами, які забезпечують надходження речовини в кров, але при цьому несуть менше шкоди організму.
Чи вся справа в нікотині?
Звинувачувати нікотин в розвитку пов'язаних з курінням захворювань - поширена помилка. Шкоди організму при палінні наносять продукти горіння - смоли, важкі метали - в сумі понад 7000 шкідливих хімічних речовин. При згорянні сигарети вони потрапляють в організм курця і в атмосферне повітря, що піддає оточуючих рівній мірі ризику. До слова, в структурі смертності від пов'язаних з курінням захворювань, 1 з 7 жертв - пасивний курець. Доведено, що тютюновим димом, а не нікотином провокуються серцево-судинні захворювання, хронічні хвороби легенів, онкологія.
Сила звички або природа залежності
При попаданні в організм, нікотин швидко поширюється в крові. 7 секунд досить, щоб після вдиху диму нікотин досяг мозку - на виведення з організму йде 4-5 годин. Центральна нервова система швидко вступає в контакт з нікотином і організм звикає отримувати дозу. Так відбувається звикання, і в результаті формується залежність.
Тому різка відмова від куріння супроводжується випробуванням для організму. У кращому випадку, ви зірветеся, а в гіршому - стрес, який переживе організм, може позначитися на серці та інших органах. Ви можете зіткнутися з «синдромом розбитого серця», відчувати апатію, втому, стати пригніченим або роздратованим.
Альтернативна інноваційна POD - система FLEX
Хочете, щоб процес паління став безпечнішим, комфортнішим і простішим? У такому разі передова електронна система на основі сольового нікотину FLEX стане кращим з існуючих на сьогодні передових рішень. Справа в тому, що сольовий нікотин, який є речовиною отримуваною синтетичним шляхом, на відміну від природного алкалоїду, має схожу з клітинами організму кислотність. В результаті досягається хороша його засвоюваність, а потенційна для здоров'я шкода значно знижується.
Слід зауважити що, як і тривалість, так і кількість перекурів зменшується при використанні FLEX. Вдосталь 3-5 затягувань щоб задовольнити нікотиновий голод. До усього іншого, рідини в POD - системах практично позбавлені шкідливих компонентів.
Асортиментний ряд електронних сигарет FLEX включає варіанти з різним рівнем змісту нікотину - 5% і 2%, включаючи 0%, що відкриває перспективи досить швидко взагалі відмовитися від шкідливої звички.